Cudaczek > O Cudaczku

Parę słów o czasopiśmie

Cudaczek i przyjaciele to czasopismo dedykowane dzieciom w wieku od 6 do 8 lat.

Cudaczek to dwumiesięcznik dla mądrych dzieciaków i ich rodziców, którzy pragną, by ich dzieci spędzały czas na pysznej zabawie, która wspomoże rozwój ich wrodzonych talentów, umiejętności i zainteresowań.

Tytułowy bohater to wesoły i ciekawy świata stworek, który chciałby się dowiedzieć jak najwięcej na temat otaczającego go świata. Na łamach magazynu z Cudaczkiem dzieci odkrywają ciekawostki z różnych dziedzin życia i nauki. A także rozwijają nabyte umiejętności postrzegania i logicznego myślenia rozwiązując pouczające zadania.

Starannie dobrane kategorie tematyczne stanowią lekkie i przyjemne uzupełnienie nie tylko szkolnej edukacji ale także są wsparciem dla codziennej nauki życia i umiejętności społecznych w zaciszu naszych ognisk rodzinnych.

Przystępnie tworzone treści, dopasowane do poziomu percepcji młodych adresatów czasopisma zachęcą do pogłębienia dziecięcych pasji, wyobraźni i kreatywnego myślenia.

Pomysły na efektowne, a zarazem nieskomplikowane eksperymenty ułatwiają opiekunom ciekawie spędzać czas z podopiecznym, poszerzając jego umiejętności rozumowania, zaszczepiając prawdziwą pasję do nauki w praktyce.

Barwne, przyjemne dla oka ilustracje stanowią doskonałe wsparcie dla wizualizacji i interpretacji wielu zjawisk i zagadnień z naszego życia, nauki i kultury, często trudnych dla nas rodziców do wytłumaczenia prostym zrozumiałym dla dziecka językiem.

Dla młodych literatów Cudaczek przygotował bajki, wierszyki i komiksy. Znajdziemy także coś dla pasjonatów kulinariów. Proste i szybkie przepisy zainspirują do wspólnego pichcenia, a może nawet zachęcą do samodzielnego przygotowywania posiłków dla siebie i rodzeństwa.

Mali poligloci są zapraszani na lekcję angielskiego.

Cudaczek podpowie, drodzy rodzice także jakie gry i zabawy ruchowe zagospodarują wspólny czas oraz będą sprzyjać rozwojowi sprawności motorycznych waszych dzieciaków.

Jeśli Nasza latorośl na zapędy do prac technicznych i plastycznych Cudaczek dostarczy nie tylko pomysłów ale także materiały do wykonania różnych układanek, wycinanek i modeli.

W każdym numerze nasze ciekawskie pociechy znajdą oczywiście stałe elementy zabawy takie jak kolorowanki, quizy, gry pamięciowe, na spostrzegawczość oraz zabawne łamigłówki. Pojawi się też gra i plakat niespodzianka.

Dwumiesięcznik proponuje mądrą rozrywkę i uczy przez zabawę. W przychylny i nienachalny sposób stymuluje rozwój intelektualny oraz społeczny swoich czytelników. Uaktywnia w dziecku potrzebę eksplorowania i poznawania świata w teorii i praktyce. Dzięki wspólnej lekturze Cudaczek umili czas wolny dzieci i ich rodziców w domu w plenerze czy podczas zajęć w świetlicy szkolnej.

Parę słów o serwisie cudaczek.pl

Na niniejszej stronie internetowej, nasze dzieciaki spędzą miło czas na lekturze mądrych bajek czy wierszyków. Dowiedzą się jak przeprowadzić pouczające eksperymenty oraz jak poradzić sobie z pomysłami cudaczkowej sekcji czasopisma„ zrób to sam”. Pokażemy Im także jak przygotować pyszne dania razem z rodzicami. W serwisie gorąco polecamy naszym czytelnikom sekcję naukową, sekcję ciekawostek oraz odprężające gry i zabawy. Cudaczek nie zapomniał także o ulubionych przez dzieci konkursach i oczywiście nagrodach.

Rodzice na stronie www.cudaczek.pl odnajdą miedzy innymi, informacje na temat archiwalnych i bieżących tematów poruszanych na łamach pisma, a także, zaproszenie do wspólnych dyskusji na temat rozwoju naszych najdroższych nam pociech na łamach forum internetowego.

Współpracujemy z fachowcami z dziedziny pedagogiki i psychologii dziecięcej, którzy chętnie podzielą się z Państwem wiedzą i podpowiedzą jak rozwiązywać nurtujące nas zagadnienia w trudnej, acz pasjonującej dziedzinie jaką jest bycie RODZICEM.